rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. What does Rosencrantz ask Hamlet? In Act 4, Scene 2
What are water and carbon dioxide converted into by the end of photosynthesis? * air and sunlight water and air sugar and water sugar and oxygen
HELP PLS Definition: This is the growth or movement of a organism (usually a plant), in response to a stimulus. Example: The stimulus can be gravity, light, tou
The Blossom Company has disclosed the following financial information in its annual reports for the period ending March 31, 2017: sales of $1.452 million, cost
HELP Write an expression for the sequence of operations described below. triple b, then raise the result to the 10th power
if you spin the spinner 12 times what is the best prediction possible for the number of times it lands on pink or yellow
Explain the geographic context for the development of the civilizations in Africa.
she doesnt reveal much about herself,and is________fascinating for it​
please help me answer this question I’m very confused and I need help
14, 9, 4, -1, -6. what is the nth term?​