jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The behavior of the sheep develops the allegory that one must be independent to achieve one's Personal Legend. Which quotation from The Alchemist best supports
if the ratio of the sides of a triangle are 13:14:15 and its perimeter is 84 cm, find the area of the triangle.​
The hydrogen emission spectrum is shown below. What is the energy of the 410 nm emission line? (The speed of light in a vacuum is 3.00 x 108 m/s, and Planck's c
please help me write an equation for this polynomial graphed
Which athlete received the largest contract in the history of sports? mike trout lionel messi patrick mahomes lebron james.
Importance of plains
1. What career do the adults in young Mandela’s life plan for him to follow? 2. How do speeches teenage Mandela hears change his view about English rule in Sout
How you can discourage anyone from sending inappropriate pictures through text?
Which is not an example of static electricity? A. Clothes sticking together in the dryer B. Getting shocked when you touch a door knob C. plugging in a lamp An
TIME REMAINING 57:11 Solve the equation for a. K = 4a + 9ab a = K(4 + 9b) a = 4(K + 9b) a = a equals StartFraction 4 plus 9 b Over K EndFraction equals h. a = a