jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

What 2 checks does the judicial branch have on Congress?
I need help please, match these answers up.
question is in the pic
helppppp meeeee !!!...
8/3 = 3 (c + 5/3) how to solve step by step
Please help if you can. Thank you
How many grams are in 1.946 moles of NaOH?
Ally the turtle was born with 1 square on her shell, as in the first picture below. When she was 1 year old, 8 new squares appeared around the old squares, as i
How many moles of water are produced when 5 moles of hydrogen gas react with 2 moles of oxygen has? 2H2 + O2 + 2H20 (5 points) 2 moles of water 4 moles of wat
I NEED HELP WITH THIS​