shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

The dimension of a rectangle can be given by x+7 and x+2. If the area of the rectangle is 66 square inches what is the dimension of the rectangle
an airplane flies 105 miles and 1/2 hour how far can you fly on a 1/4 hours at the same rate of speed
What was happening in the United States and the world during the 1950’s to create an age of anxiety
how many dollars are in 65536
What can you conclude about the interior angles formed when two parallel lines are cut by a transversal
How do you solve the problem?
How often does an RMA need to recertify
Which is not a guideline for avoiding hip dislocation after replacement surgery?
Am I correct? (Photo included)
The probability that you randomly selected a red marble from a group of 40 marbles is 7/20, how many are red marbles?