Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME I'M CONFUSED.
Someone write this in your own words, like write some things in your own words pls help me If a single musical expression device was removed from "Für Elise"
Using a complete sentence, explain what the point (1, 2) means. Remember to look at the units!! the graph below will help you
An object with the mass of 300 g is placed in a container with 200 cm3 of * 10 points water and the amount of water poured out is recorded, as shown in the figu
Write an explicit rule for the geometric sequence f(1)=9,f(n)=2/3 x f (n-1) for n to be greater than or equal to 2
A plant system must balance its need for water with its need for carbon dioxide and oxygen. If too much water is lost, the stomata will close. How does this aff
LOOK AT THE PHOTO HELPPPP PLSSS
Software packages that allow users to navigate the web are called a) Search Engines b) Web Browsers c) Operating Systems d) Firewalls
ravis traveled 290 miles in 5 hours. What is his unit rate of speed in miles per hour? blank miles per hour
from her eye, which stands 1.72 meters above the ground, myesha measures the angle of elevation to the top of a prominent skyscraper to be 19 degrees. if he is