angie302 angie302
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls of $13.20 what was the unit rate in dollars

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2016
i think it is about 83 cents
Answer Link
AlishaZaman16 AlishaZaman16
  • 01-10-2016
unit rate is basically asking in this problem, how much is the price of one bowl. The price of one bowl in this situation is 2 dollars and 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

su lenguage es de español yo soy de peru es facil de desifrar dame un favorito
que fue el renacimiento
How to simplify and expression by combining like terms?
what's a very interesting topic of a 2 minute essay
In a survey 27 percent of the people choose salad over a meat dish.In all 81 people chose salads.How many people were in the survey. I need to know how to do th
how to turn 5x+10y=15 in to slope intercept form (y=mx+b)
how to solve (t^2)^-2(t^2)^-5
What is the correct answer to 138 x 12?
what does rNA stand for
Read this very very short article and answer this question. QUESTION: why does the author criticize popular female movie and fashion stars?