wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

find the area of a cirlce with radius of 5.98mgive your answer to 2DP​
APA evil Goethe International ​
Read and choose the option with the regular verb in the imperfect tense. (1 point) La princesa leyó el libro. La reina fue a la torre. El príncipe tomó café. El
Find the unit rates and write them in both fraction form and word form. Helena runs 10 miles in two hours. II please help
What percent of Mexico's population is of mixed Spanish and indigenous heritage, otherwise known as mestizo? - 62 percent - 9 percent - 1.2 percent - 22 per
18 cats and 21 dogs are in an animal shelter. If 6 months later, there are a total of 273 animals in the shelter how many cats and how many dogs will there be
WILL MARK BRAINLYIST
What is the length of the side adjacent to LZ? Will give brainliest
Solve system of equations (no solution, one solution, or infinitely many solutions) show work. Y=5x 2x+3y=34
What particular thing you can do to influence and lessen the vulnerability of becoming a victim from harsh people online? Please help me. ​