C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

2 1/2- 1 2/5 this question I am stuck on some one please help :)
What is the sales tax on sunglasses if the original price is $15 and after tax you pay $16.507
which section of a narrative revels theme? A:Climax B:Exposition C:Resolution D:Rising action
Find the length of the side of a square whose area ir 441sq.m​
The most abundant cells of the epidermis are called:.
1. What chemicals make up the sides- or backbone, of the DNA molecule? (a simple answer)
Can someone PLEASE help me with this? Math sucks. Which situation is most likely to show correlation but not causation? a) The number of pets owned and the age
Need Help ASAP! The more society consumes​ today, A. the more it consumes next year. B. the easier it will be to consume less in the future. C. the less society
It takes Joan 2 times longer than Jane to file the reports. ​Together, they can file the reports in 8 minutes. How long would it take each woman to file the rep
Daniel is given the following information to construct a triangle. Determine what type of triangle will be constructed.