emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

What are three physical properties of a bowling ball
Parallel structure uses A: different tense within verb structure. B: one of five key structure words. C: the same tense and structure. D: detailed driving direc
3. How can you use the Internet for research and inspiration when working on a creative project? (10 points)
Whats the answer? 1. (∗ +2b)^2 = a^2+4ab+4b^2
Describe the years between the end of the Texas Revolution, and Texas becoming a state?
3. March deposited money into an account in which interest is compounded quarterly at a rate of 3.3%. How much did he deposit if the total amount in his account
The forms a food substance into small balls and then pushes them into the
Only 2 and 3 show work please I need help with these it will be appreciated !!
pls help asap or else my parents will kill me eeeeeasy and explian for brainleest . 70=50x what is xx ty
Find the meaning of the word even as it used on