Allreija Allreija
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 apples and 3 oranges is $2.18. 3 apples and 1 orange cost $1.02. Find the cost of each fruit.

Respuesta :

CheeseTheFox
CheeseTheFox CheeseTheFox
  • 03-11-2020
Apples cost $.22
Oranges cost $.36
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following can be added to the number indicated on the number line above to sum to 0? A. -7/8 B. 7/8 C. 8/7 D. -8/7
Which country does the Nile flow through? A. Zambia B. Egypt C. Somalia D. Mali
Which sentence contains an error in the use of end marks or commas? A. During the holidays, my mom helped me put together a package of goodies for Tammy. B. Sin
During diffusion which way do the substances move?
How are plasmids used in biotechnology? A. For respiration in prokaryotes B. For photosynthesis in eukaryotes C. For protein synthesis in prokaryotes and eukary
name 2 ways forelimbs are different than hind limbs.
Which island nation is the largest in area,is it located in the bahamas the greater antilles or lesser antilles
identify the pattern of rhyme and meter
Which of the following conclusions did Mendel make from his experiments? A. Dominant genes are more frequent than recessive genes. B. Genes are composed of DNA.
future inventions that someone needs to make