willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
The region that is the most probable location of an electron in an atom is (1) the nucleus (3) the excited state(2) an orbital (4) an ion
Cats have a gene that codes for the color of their fur. Suppose that a certain breed of cat can have black, gray, or white fur. Black fur is dominant, white fur
5+2x=2x+6 how to solve it
Cats have a gene that codes for the color of their fur. Suppose that a certain breed of cat can have black, gray, or white fur. Black fur is dominant, white fur
who did lincoln say were the aggressors
Given the reaction: Mg(s) + 2 AgNO3(aq)--> Mg(NO3)2(aq) + 2 Ag(s) Which type of reaction is represented? (1) single replacement (3) synthesis (2) double repl
The slope of a line parallel to the graph of 4x-5y=12
if the acceleration was reduced 1/4 what will be the new force
Which kind of information is provided by the Prologue in Romeo and Juliet? A. information about what happens after the play's final event B. information about
Which best explains why magnets can push on or pull other magnets without touching them?