princeisaiah992 princeisaiah992
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Lin’s job pays $8.25 an hour plus $10 of transportation allowance each week. She can earn up to $175 per week (including the allowance).

Respuesta :

gufeliz1965
gufeliz1965 gufeliz1965
  • 01-11-2020

Incomplete question.

Answer Link

Otras preguntas

which is the better buy 1 liter of soda for $1 or 1 gallon of soda for $4
Ideally, how does a republic work?
The movement of organisms into a range is called A. immigration. B. emigration. C. population shift. D. carrying capacity.
David and Sue are playing a card game. David’s score is –12. David’s and Sue’s scores differ by 7 points. Which expressions could represent Sue’s score? Choose
(the photo is horizontal) Can every number be represented as a decimal? Please help
how to write 2000 using exponents
Javier rode his bike for a total of 41 minutes. Before lunch, he rode 1 minute less than 5 times the number of minutes he rode after lunch. How many minutes did
One month, Jon worked 3 hours less than Chaya, and Amgelica worked 4 hours more than Chaya. Together they worked 196 hours. Find the number of hours each person
The addition of which of the following sentences would create an effective paragraph? Dogs and cats are both fantastic pets. Dogs are loving and playful. Cats a
Which phrase could be represented by this expression? 2m + 7 a. seven more than half a number b. seven more than twice a number c. twice the sum of a number an