adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Which type of currency was not used in the united states during its early years answers. Com.
Aaliyah has a smart phone data plan that costs $45 per month that includes 7 GB of data, but will charge an extra $30 per GB over the included amount. How much
Heellpppp plelelelesssee
Which finds the solution to the equation represented by the model below? 2 x tiles = 1 x tile and 3 positive 1 tiles removing 1 x-tile from each side removing 3
Divide 63(p4 + 5p3 – 24p2 ) by 9p(p + 8)​
By comparing subsidiary accounts to schedules of accounts payable, an accountant can O A. prove the accounts payable accounts at the end of a period O B. determ
Which equation represents the line that is perpendicular to y=1/4 and passes through (-6,9)? A. X= -9 B.x= -6 C.y= -9 D.y= -4
Which angle is complementary to angle ?
Which is an example of interpersonal racism? A. Laws requiring that students be assigned to schools based on their race B. Two people making negative comments a
Batalla, desarrollada en la Península Ibérica, que contuvo el avance musulmán. a) Poitiers b) Guadalete c) Laguna Jurada d) Covadonga e) Chalons