bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was important about Charles Martel's victory at the Battle of Tours
I don't understand the physics work power and energy unit
A number multiplied by itself, then added to five
The term militarism can best be defined as
Which British poet of the Romantic movement found inspiration in England's Lake District? A. Johann Wolfgang von Goethe B. William Wordsworth C. Lord Byron D. J
66 is what percent of 120?
Which three sentences are correctly capitalized? /\ If you take the highway West out of town, you will find the abandoned Sawmill that used to employ many peo
Which two actions by the federal government were attempts to preserve the Union in the face of a bitter quarrel over slavery? A. Gadsden Purchase and Homestead
What is 100 increased by 99%
what is the greatest common factor of 90 and 15