madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which American president began the United States' policy of aid to South Vietnam? A. John F. Kennedy B. Dwight d. Eisenhower C. Lyndon b. Johnson D. Harry S T
The proper way to increase progression in weight training is to gradually increase the amount and type of stimulus applied to the muscle. a. True b. False
What is the meaning of parasitology?
Joe's canoe charges an initial fee of $20 plus $4 an hour. Callie's canoe charges a flat rate of $14 an hour find the number of hours for which the total amount
Is there any scientific evidence about planet 9? Has it been discovered yet? Is there any type of life on it?
Which word best completes the analogy? Health-related fitness is to health as skill-related fitness is to _____.
The LCM of two numbers is 60. The difference of two numbers is 3.
Carlos Martin received a statement from his bank showing a balance of $56.75 as of March 15th. His checkbook shows a balance of $87.37 as of March 20. The bank
does 4/8 +7/8=11/16 or 11/8
Which of the following does the Consumer Price Index (CPI) measure? A. recessions B. inflation C.interest rates D.unemployment