gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Hassan put 437.2 grams of brown sugar into a canister. Then he carefully measured out 430.43 grams of it to use in a recipe for cookies. How much brown sugar is
Solve the equation: 1-2 lnx = -4 ~ [?] X~ Round your answer to the nearest thousandth.
what is the value of v2 below in the series circuit.​
ways to control the illegal trade of weapons in points 5 points​
is y=6x-3 a function
Diseases tend to spread according to the exponential growth model. In the early days of AIDS, the growth factor (i.e. common ratio; growth multiplier) was aroun
sound travels through a ​
The Finnish prefer to maintain time-honored traditions and norms and view change with suspicion. Which of Hofstede’s cultural dimensions does this represent? po
If Jenny walks 2 miles in 40 minutes, then Jenny will walk how far in 100 minutes if she walks at the same speed the whole time? If necessary, round your answer
What might explain Clovis’s decision to publish a written version of the laws? What does this decision suggest about the development of Frankish society and gov