carlywood carlywood
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

4 of 5
7 t-shirts and 5 hats costs £32.
3 t-shirts and 4 hats costs £23.

Respuesta :

emmmmmmm2 emmmmmmm2
  • 02-10-2020

55  I think its that but im not sure

Answer Link

Otras preguntas

Leota is having some friends over and is buying some drinks. She buys a 10 pack of canned soda for $3.00. What is the unit rate for the soda in = $/can? plz
Can anyone please help me out with this please I'm stuck on this question
Use five complete sentences "The cold equation" by using as I read graphic organizer My question and thoughts as I read: 1.what does the pilot want? 2.Is the p
Match the terms to their definitions. 1. a change in the form of a word affirmative 2. verb form used for factual statements infinitive 3. uninflected verb form
what is the voice of the following sentence? we were left by the teacher to figure out how to do the math homework. passive active
identify the person and number of the following sentence. we will have planted more than 45 trees when we complete this project. a. first person plural b. third
state the big vang theory
Which sentence should be punctuated with an exclamation point? A. I enjoy reading graphic novels B. What is the name of that plant C. Look out behind you D. I w
an aircraft travels with the wind for 120 miles in 0.75 of an hour. the return trip is flown against the wind and takes exactly 1 hour. which system of linear e
A budget is an excellent way to manage the money you earn. true false