micah3544 micah3544
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 5 cans of peas at the Town Market for $3.90. You can buy 10

Respuesta :

JayV2005
JayV2005 JayV2005
  • 02-10-2020

You can buy 10 for $7.80

$3.90 × 2 = $7.80

Answer Link

Otras preguntas

quotes about taking risks
how to find the area of a circle
The cost to mail a one ounce letter was 39 cents and the cost to mail a two once letter was 63 cents. What is the ratio of the cost to mail a one ounce letter t
the older a person is when moving to a new country, the harder it is to learn the language. this best illustrates the importance of ________ for learning langua
explain how Canadians viewed the issue of slavery and what they did about it
2x²+10x=0 by using any method
3±i write the quadratic equation with the given roots
The distinction between flexible and fixed individual differences: Is that managers have little or no impact on flexible differences. Is that managers should hi
78/10,000 as a decimal
Correct the one error. NO BEVERAGES ARE ALLOWED PASSED THIS POINT