velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

Please answer! I will make brainliest, give thanks, and a follow!
que le interesa a la autora
When using the absolute method to assess muscular endurance, you should adjust the weight accorinding to each individual's strength ability
Choose the appropriate pronoun. Why don't you get _____ jobs after school? Your selfs yourselves
what best describes the political divide between north and south during the election of 1860
how did the explosion of the battleship Maine contribute to the beginning of the spanish-american war?
If 2.2 lbs = 1.0 kg, and Megan Progress weighs 130 lbs, what is her weight in newtons? W = N (Round your answer to nearest whole number)
Which dot plot represents this data set?
Determine the intercepts of the line
list all the prime factors of the composite number 50