ales196
ales196 ales196
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS

Respuesta :

Omgkitkat2009 Omgkitkat2009
  • 01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link

Otras preguntas

How did the Minneapolis department of public relief provide relief to people during the Great Depression
Ethan has $4.50 to spend on 2 bags of chips that cost 0.75 each and gum that costs .25 per pack. What is the maximum packs of gum that he can buy?
Why did Native Americans fight against the United States in the Plains Indian Wars during the late 1800s?
Derek bought a package of 2 tennis balls. The total weight of the tennis balls was 5.74 ounces. How much did each tennis ball weigh?
what is 75% of 36 briefly explained?
Trash accumulated on a jobsite does not necessarily indicate a ___ of work.
The difference of a number p and 7 is 13?
If he ...... the game with us , we will win . He is very clever. a:play b:has played c:played d:had played
name 4 social consequences of the africans coming to the caribbean due to the sugar revolution
4) CABC is a parallelogram BCD is a straight line. BD-3BC Mis the midpoint of Oc. OR 590 AB-y (a) Find, in terms of x and y. JAM