demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Consider the conditional statement: "If the store has the Playstation 5 in stock, then I will buy one." What is the conclusion of the statement?
Pls answer as soon as possible 1st person will be marked brainliest
physical characteristics and human characteristics of Dubai
Can someone help me with my Spanish please Preterite and imperfect verbs 1. Yo____ un libro y despues fui a casa A. Compraba B. Compre 2. Mientras Enrique__
please help me What percentage of people in Latin America live in cities? A. very few, less than 10% B. about 25% C. about 50% D. the vast majority, more than 7
I WILL GIVE BRAINLIEST I AM TIMED PLEASE HELP Give the opposite of the following meaning: donner sentir offrir recevoir manger
Can u answer the question lol
if the length of a rectangle is 5/2 + 2W what is its width​
jackie rode his bike 20 miles per hour for 1 1/2 hours. how far did he ride?
13. Puan Zakiah bought a house at price RM380 000 by cash. After 5 years, she sold the house at price RM620 000. The total charges involved in sales and purchas