johnsonesiah28 johnsonesiah28
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS class=

Respuesta :

zutzut
zutzut zutzut
  • 03-09-2020

Answer:

1) $16.32 per lap

2) $19.17 per lap

3) $23.25 per lap

Step-by-step explanation:

simply divide the total amount of money by the number of laps

EX:

2) 230 divided by 12 = 19.17

Answer Link

Otras preguntas

In some markets, the government regulates the price of utilities so that they arenot priced out of the range of people's ability to pay. This is an example of a
When LDAP traffic is made secure by using Secure Sockets Layer (SSL) or Transport Layer Security (TLS), what is this process called?a. SAML b. LDAPS c. TACACS d
write the standard form of the equation of the circle that passes through the origin, (2.8,0), and (5,2)
What is 14 divided by 19,226 with a remainder
A large truck is driving in the middle of a three-lane road. What is the best way to pass the large truck?
Question 20 (5 points) A statement that a person presents as true is... O an opinion O an argument O a fact O a claim
Read the line from "Wind in the Pines." The pines quiver and bend, Which best describes this line? This personification includes human actions. This personifica
In which of the following situations would you expect to find the largest number of K-selected individuals? A) a recently abandoned agricultural field in Ohio
If x =− 2 and x^2+y^2+3xy =-5 , then find y
What was ancient china’s greatest achievement