uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

A team from the high school went on a science-and-math quiz show. The science questions were worth 1 point and the math questions were worth 8 points. The team
-9r 5 is greater than or equal too 10 r
In the text, the author discusses some of the dangers presented by the flu, especially to older people. What can you do to protect yourself against the flu and
Candice’s first job was at the grocery store making deli food. While in culinary school, she worked part time in a restaurant kitchen, and after finishing schoo
The expected number of empty bins as r and n go to infinity is a) 0 b) 1 c) [infinity] d) 1/2
Write at least ONE paragraph to describe the Wave experiment.
How many carbon atoms are there in 3 molecules of CH3F?
Ramona told Edward that she was pregnant by him and wanted him to marry her. He did so, relying on her statement. Later, she learned that she was not pregnant w
What is one geographical feature found in northwestern Utah?
SALE 35% OFF! Felix buya handbag during the sale. If the original price was $80, how much does Felix pay?