rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

Pythagorean theorem please show work thank you
4. Does the following Infinite geometric series diverge or converge? Explain. 3 + 9 + 27 +81 + It diverges; it does not have a sum. It converges; It has a sum.
What type of decay changes the atomic number of the atom? B. Translocation C. Translation D. Transuranium A. Transmutation
Stephen kicked a ball inside. The equation that represents the height h in feet of the ball after being kicked and elapsed amount of time t in seconds
ayudaa, es sobre el mito de la caverna 10. ¿Qué es lo que nos describe el mito de la caverna respecto al conocimiento? 11. ¿Qué es lo único que pueden ver los m
WHAT IS 8901 times 45378 Noo linkes
what to you mean by drill​
"Maybe people are younger when they are asleep" (p.92). What do you think about this comment?
You are driving West at 38 m s . Ahead of you is an ambulance traveling East (towards you) at 31 m s . You hear the ambulance siren at a frequency of 411 Hz. Wh
What is the pH of a solution with an [H+] of 9.34 x 10-6