alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Does the main idea in Reading #4, support or refute Readings 1-3? Answer in the space provided, citing specific examples from the text excerpts.
Tengo escalofríos y a veces ______ calor. a. Estoy b. Tengo c. Siento d. Me duele
What is the full form of SSO?
which statement is true
SOMEONE HELP ASAP! PLEASE EXPLAIN IN DEPTH! Find the area. You must show all work to receive credit. (10 points) Figure ABCDEF is shown. A is located at negati
is the statement 15=|-15| true
Find the circumference of the circle. Use 3.14, Round to the nearest hundredth. the diameter is 20 ft
PLEASE HELP ILL MAKE YOU THE BRAINIEST what is the area of the regular polygon
Help me please it’ll be a big help
Which term describes the components of food that are indispensable to the body’s functioning and include, water, carbohydrates, fats, proteins, vitamins and min