myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

The chemical formula for the major component of palm kernel oil is CH3(CH2)14CO2H. The chemical formula for the carbohydrate glucose is C6H12O6. Which statement
can you make a 10 with 13-7
Wich is the greatest six digit number 860,553 or 865,530
How many years passed between 1000 B.C.E. and C.E. 1000?
Sun Yat-sen's Four Point Plan was based on the Three Principles of the People which were _____. Nationalism, Communism, and Socialism Communism, Socialism, and
why do some recipes have high altitude directions?
Headlines are sometimes misleading because it is impossible to tell the whole truth in only a few words. a. True b. False
blank hundreds =80 tens
Animals with photoreceptors have good vision. a. True b. False
What times what equals 11, but if you add the numbers together you get 12.