mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Write a newspaper headline about the Boston tea party from the points of view of a loyalist and a patriot. Explain your headlines.
How many $0.21 pencils can be purchased for $7.00? Show your work.
How do you derive the drift velocity equation (I = nAve)?
Is this a good thesis statement for my essay? The Earth has many life-threatening problems caused by humans. One of these problems is the over-consumption of w
what is tn=6n-9.5,t15
Help me on this question plz plz
You just priced what it would cost to buy vinyl floor tiles at the local tile store. They quoted you $3.29 per tile. When you went home you found the same exact
The atomic number of an atom identifies the number of protons in its nucleus. If the overall charge on the atom is neutral, what must the atomic number also ide
The Middle Colonies were most known for its what of different religions?
write the ratio 6 ft to 4yd as a fraction in simplest form.