kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

This watery vacation spot is considered part of both California and Nevada. Name this lake
Which geological features did Sally Ride observe from orbit?
Where should you go to read President Lincoln’s Gettysburg Address, which is carved in the walls of the Lincoln Memorial? a. Gettysburg, Penn. b. Washington,
In what city will you find NASA’s headquarters for all piloted U.S. space projects?
The 555-foot-tall Washington Monument in Washington, D.C., is an example of which of the following types of structures? a. pyramid b. geodesic dome c. obeli
How long is the term of Supreme Court justices? a. 20 years b. life c. until he or she reaches age 75
Why are the Muslims and the Jews are fighting over Israel?
This haunting and eloquent military tune originated as a signal to mark the end of the day, and is used today at funerals, wreath-laying services, and memorial
what is the 14 the amendment
How many people were living in the United States of America on July 4, 1776? 2.5 million 9 million 15 million 30 million