vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Which agency monitors political campaign donations? Economic Adjustment Office Bureau of Economic Analysis Federal Deposit Insurance Corporation Federal Reserve
Why are the Rocky Mountains described as younger?
One way individuals can increase their individual influence on public policy is to volunteer to work at the polls and record votes for an election attend meetin
George Rogers clark forced henry Hamilton's surrender at
Jackson's last years were plagued by financial troubles brought about by his fight against the national bank. True or False
write the general form of equation (x-8)^2 +(y+2)^2 =1
the element sulfur is classified as a 1.metal 2. metalliod 3.nonmetal 4.noble gas
Colonial powers in the nineteenth century harmed their colonies by... a) creating an entrepreneurial class b) keeping wages low and taxes high c) allowing some
Which was NOT a part of the Roman Republic's representative government? A. the Senate B. permanent dictators C. citizen assemblies D. consuls
the normal force is the force that a surface exerts when you move an object over it. True or false.