misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help!!!!!!!!!!!!!?
Compared to our sun, the white dwarf star 40 eridani b is
What are 2 difftert types of endoplasmic reticlum?
What are two types of anaerobic respiration?
how does phillip from the cay attitude change from begining to middle to end
How did art in russia change after its conversion to christianity?
Which one of the following choices best represents a relaxation technique that involves slow, fluid, circular motions? A. Yoga B. Tai Chi C. Qi Gong
Help me pleaseeeeeeee
A tree limb hangs 5 1/4 feet from a telephone wire the city trans back the branch before it grows with in 2 1/2 feet of the wire will the city of la the tree to
last one i promise... thank u to everyone who helped