eleanorgraceredman
eleanorgraceredman eleanorgraceredman
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada


Jane bought 6 containers of yogurt for $2.88. Which of the following have the same unit rate? (Check all that apply.)


1 container for $0.46
3 containers for $1.44
8 containers for $3.84
5 containers for $2.40

Respuesta :

ashnachatrathi
ashnachatrathi ashnachatrathi
  • 04-05-2020

Answer:

the last 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. Read the adapted excerpt from Gulliver’s Travels by Jonathan Swift. But I should have mentioned that before the principal person bega
Georgia has six more pencils than Virginia. Together, they have 54 pencils. How many pencils does Virginia have
Multiply by 4,subtract 5, find the input when the output is 29
ding ding ding help is now!
For which equation is x = 7 the solution? 9 x = 63 5 x = 40 7 x = 0 6 x = 36
Help me with this question​
What is the y intercept of y=3/5x-3
How did the rations and annuities that the US government provided to American Indians on reservations change over time? a. The US government provided more suppl
Please helppppppp! I have no idea what it could be
Sophies mom cans jelly. She fills each jar with 1/2 a pint of jelly. If she made 1 7/10 pints of jelly, which expression can be used to find how many jars can b