Rayanna2006
Rayanna2006 Rayanna2006
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

Do anyone know the answer to this if so can you plz help

Do anyone know the answer to this if so can you plz help class=

Respuesta :

raorajas22 raorajas22
  • 02-05-2020

Answer:

Answer to the first box: $3.98 per pound

Answer to the second box: $19.9

Step-by-step explanation:

Find the attachment for explanation below

Hope this answer helps

And stay safe during the time of this pandemic.✌

Ver imagen raorajas22
Answer Link

Otras preguntas

help with this !!! best answer excepted
What is a box plot? My teacher didn’t teach us that well about it.
Why was Confederation a good thing?
Properly observing xenia requires which of the following? Select all that apply. A.) offering food and shelter to the traveler B.) treating the host with respec
An object moves on a conveyor belt at a speed of 60 inches per second. Explain how you could conver the speed to feet per minute
One important strategy to keep credit card costs down is to:
What to do for men if your lower chest hurts really bad in the store?
The perimeter of the students triangle was-
The most important crop to the densely populated regions of east south and southeast asia is
Free nucleotides must be available in a cells nucleus to produce mrna strands. where do these free nucleotides come from