josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

The______(1)_______ were skillful artisans with ceramics. They developed their own form ofceramics known as ______(2)_______ over 10,000 years ago. a. (1) Chine
Which approach best defines how writers of historical fiction try to appeal to readers? A.by providing an accurate, fact-based picture of history B.by alterin
The repeating group of a crystal is called the A. nucleus. B. unit cell. C. net. D. crystal system.
is a hectare roughly equal to 2 tennis courts or to 2 soccer fields
Which of the following causes is not considered a political disruption to food distribution? A. war B. sanctions C. refugees D. droughts
A lack of Hungarian representatives in the government and ____________________ lead to uprisings against Austrian rule.
the main idea of nullification was that
increasing your vocabulary mean? A. youll spend less time on revision B. youll write more lively sentences C. youll write longer sentences D. youll be able to s
Where does surface water collect if it does not flow to the ocean
Which of the following sentences has problems with misplaced or dangling modifiers? Check all that apply. A. After reading the whole book, the plot seemed a li