leslie25
leslie25 leslie25
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

help solving the problem for number 1-3

help solving the problem for number 13 class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
1. 4 boxes for 12.....12/4 = 3...paid 3 per box
if 6 were bought....6 * 3 = 18 bucks would be spent

2. 2/9 of 36..." of " means multiply
    2/9 * 36 = 72/9 = 8 expected to forget their bows

3. 8 packs for 32.....32/8 = 4 per pack
if 14 packs were bought.....14 * 4 = 56 bucks would be spent


Answer Link

Otras preguntas

Bethany's dog eats 450 grams of food per day. How many kilograms does the dog eat in a week
Does an Off-Duty Police Officer have Authority in US?
What causes chemical weathering?
Explain why the gravitational acceleration of any object near earth is the same matter what was the mass of the object
What is the correct term for a release of an ovum in the female reproductive system?
how do you solve 2.75+.003+.158=
Why did Allies plan to land in Normandy and not somewhere else?
Which one of the following is smallest in size ?N3-               O2-               F-                Na
The novel Uncle Tom’s Cabin, which effectively the unfairness toward black people, was a major influence in the antislavery movement. (A) portrayed…strengthenin
If the sun ran out of energy what would happen to the energy resources on earth