wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

If you were writing a two-column proof proving that ANQP APON, which of the following statements would have "reflexive property of congruence" as its reason? A.
If you were writing a two-column proof proving that ANQP APON, which of the following statements would have "reflexive property of congruence" as its reason? A.
A negatively charged plastic comb is brought close to, but does not touch, a small piece of paper. If the comb and the paper are attracted to each other the cha
In a molecule of water (H2O), two hydrogen atoms are each bonded to one oxygen atom. What forms each of the two bonds?
medical blank must be shown by having specific
Smokecity, Inc., manufactures barbeque smokers. Based on past experience, smoke city has found that it’s total annual overhead costs can be represented by the f
A combination of two identical resistors connected in series has an equivalent resistance of 12. ohms. What is the equivalent resistance of the combination of t
what is the difference between bacteria and cancer cells​
Which of the following is Freud's first theory of personality, which introduced the idea of unconscious mental processes? Ο Α. Instinct model OB. Structural mod
What does “ just be honest with me “