ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

CAN SOMEONE HELP ME PLZZ
never mind free ponts
Why do tumors form in cancerous cells
n Michelle is a nurse in a hospital. While preparing to administer a vaccine to a patient, she inadvertently sticks herself with the needle. This is an example
what was the attack order of the Blitzkrieg
PLSSS HELPPPP I WILLL GIVE YOU BRAINLIEST!!!!!! PLSSS HELPPPP I WILLL GIVE YOU BRAINLIEST!!!!!! PLSSS HELPPPP I WILLL GIVE YOU BRAINLIEST!!!!!! PLSSS HELPPPP I
Prove (n + 6)² – (n + 2)² is always a multiple of 8​
Angela purchased a storage cube with a volume of 10 cubic feet . She wants to put it on a shelf that is 24 inches tall. Will the cube fit on the shelf?
4a) Why are the two triangles congruent? * H M K J L
What’s the charge of a neutron?