eduardobd102 eduardobd102
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

DATE
g Practice
cost | 2. Iona's favorite peaches are $2,50 per pound at the local
farmers' market. She bouppt 35 pounds of the peaches
How much did she spend?
he
How much did he spend

Respuesta :

bonbon8196 bonbon8196
  • 03-04-2020

Answer:

She spent  $87.5

Step-by-step explanation:

35* 2.50= 87.5

Answer Link

Otras preguntas

The first broad-scale media regulations came as a result of: Muckrakers Yellow Journalism Broadcast Technology
3(x+7)+12x-7(x+1)+9-4x Need answer and explaintion
What can the reader expect to learn from this point of view? In to kill a mockingbird.
which are not healthy was managing stress
Please help ASAP I will mark brainleist.
Select the correct answer. Which inequality represents all the solutions of -2(3x+6) = 4(x +7)
In two to four paragraphs, explain what happened musically as Britten introduced the orchestral instruments. Include a discussion of: the order in which the ins
Which of the following is true? Select all that apply n is the area of a circle with a radius of 1 n is the circumference of a circle with a diameter of 1 n is
why are humans unable to absorb enough exygen through their skin
What is the answer please hurry