invictus3k invictus3k
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 0.4 cups of sugar costs $7.36 how much does 0.1 cup of sugar cost

Respuesta :

knightlyssaj knightlyssaj
  • 02-04-2020

Answer:

$1.84

Step-by-step explanation:

You take $7.36 and divide it by four.

Answer Link

Otras preguntas

Plz hurry and plz answer all of them Question 1 Answers: namib dessert, kalahari desert, Sahara desert Question 2 Answer: Atlas Mountains, Congo river basin,
How many solutions does the system have? \begin{cases} 5y =15x-40 \\\\ y = 3x-8 \end{cases} ⎩ ⎪ ⎪ ⎨ ⎪ ⎪ ⎧ ​ 5y=15x−40 y=3x−8 ​ Choose 1 answer: Choose 1 answer:
A chemical change occurs when... O an egg shell breaks. O a solution bubbles. O salt deposits form from evaporated seawater. O water freezes.
13. What check does the U.S. Senate have on the president?
2x-4≤ 12___ 3x+2≤ 20___ 11x -50≤ 82___
why do astronauts on the moon seem like they're "Walking on springs" while on earth we are firmly attached to the ground​
How do paragraphs 3-4 contribute to the development of ideas in the text? (RI. 10.5)
Which is an example of direct characterization? The baby cried until the toy was returned. The teenager completed her homework early. The grocery clerk had purp
What is the cause of ongoing conflict in the Middle East? A. Crossing of traditional ethnic boundaries of different ethnic groups B. Different ethnic groups att
Which sentence correctly uses the word alternative as an adjective? A. Doing homework online is often times better than the alternative. B. With no alternative