soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate an exponential function that models a real world problem
The shaded area is 120T cm?, and the radius is 24 cm. Find X.
What is the slope of the following equation? -x+2y=0
Instructions: Find the surface area of each figure. Round your answers to the nearest tenth, if necessary. 12.1 ft. - 5 ft. 1 1 1 Surface Area:
Hi I hope can make a better deal for you and this is a wonderful
The strength of a beam varies inversely with the square of its length. If a 10-foot beam can support 500 pounds how many pounds can a 13 foot beam support? Roun
solve for X in the equation
During a 60 minute boxing class Abby burns 480 calories, on a 40 minute run, Abby burns 440 calories, while cycling for 30 minutes which exercise is the most ef
On a given planet, the weight of an object varies directly with the mass of the object. suppose that an object whose mass is 10 kg weighs 90 n. Calculate the ma
neeed double chedking on this