lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

Which region was home to the sioux A: The eastern Woodlands of North America B: Southern Mexico Central America C:The Pacific Northwest of north America D: The
Identify and classify task 11 english 10 unit 2
A narrow strip of land that connects two larger land masses is called
Samantha’s college runs on a trimester schedule so she receives a bill 3 times a year for tuition. Each trimester costs $1,450, and Samantha must complete 2 yea
Liz tend to be surly when she first gets out of bed.A. rude to be bad temperedB. lazy and strengthC. energetic and livelyD.cheerfull and good natured
Assume that sentence is a variable that has been associated with a string consisting of words separated by single space characters with a period at the end. for
Can you help me with number. 9
Why were the spaniards afraid to go to the karankawa village?
Why does Cyrus spare Croesus's life in "As Rich as Croesus"?
I have a question as you can see bellow and im sorry if im posting the same question just stop being petty. Thanks :)