issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

In the graph, the area below f(x) is shaded and labeled A, the area below g(x) is shaded and labeled B, and the area where f(x) and g(x) have shading in common
Can someone please explain to me how to solve this problem? Thank you.
the values in the table represent an exponential function.what is the common ratio of the associated geometric sequence x y 1 8 2 32 3 128 4 512
Which executive officials are most closely associated with the lawmaking process
One mole of an ideal gas is expanded from a volume of 1.00 liter to a volume of 8.00 liters against a constant external pressure of 1.00 atm. How much work (in
20 PTS!! PLEASE HELP Denise has conducted an observational study to learn about different influences that affect which colleges students choose to attend. Denis
If you want to write a paragraph to discuss similarities and differences of things or ideas you’ll probably want to develop your paragraph using: examples, comp
Write me a short story about hitler
Read the thesis statement about offshore drilling for oil. Offshore drilling will decrease the United States’ dependency on foreign oil. Which evidence would su
Find the value of Q in the following system so that the solution to the system is {(x,y) : x – 3y = 4} x - 3y=4 2x + Qy=8