xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

A study by carnegie mellon university showed that drivers talking on cell phones can miss seeing ......% of their driving environment, including pedestrians and
Pam asks you to help with the catering for the funeral. You decide to use juice concentrate to serve as a refreshing drink. To create this delicious drink, you
New institutional and technological changes in Consumer rights and laws
How many solutions does the system have? y = − 7 x + 8 y = −7x - 8 A one B none C Infinite
which of these should be reportable diseases to protect public health? A. HIVB. Heart Disease C. Skin cancer D. Diabetes
Determine if a Poisson experiment is described, and select the best answer: A paper mill produces paper that comes in 3000-foot rolls. The average number of def
How many grams of oxygen are contained in a sample of H2O that also contains 3.85 moles of hydrogen atoms?
A pattern has 38 black squares to every 24 red squares. What is the ratio of black squares to red squares?
What is the value of n in the equation 2n² + 4n = 0? What is the value of n in the equation 2n² + 4n = 0 ?​
Rich has been a therapist for over fifteen years and most of that time he has used an assessment tool that uses random pictures to provoke an immediate response