sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Find the general solution of the given second-order differential equation. y'' − y' − 20y = 0
Find an exponential function with a horizontal asymptote y equals=2 whose graph contains the points ​(0,3​) and ​(1,6​).
Joelle heard that vitamin K can strengthen her bones so she started taking megadoses of it daily. What negative effect could this have? get her banned from spor
When are absolute values and the opposite of a rational number equal
4 out of 12 family rides are for young riders under the age of 5. What fraction has the same value as 4/12? 1/2 1/3 1/4 1/5 1/6
what may cause the driver's insurance provider to cancel his or her policy.
A large truck hits a small car and totals it.  If the truck exerted a force of 25000 N on the car How much force did the car exert on the truck? Wh
what was the effect of the boston massacre
I'll give Brainliest to whoever answers right and first. If the endpoints of the diameter of a circle are (10, 12) and (0, 2), what is the standard form equatio
A small publishing company is planning to publish a new book. The production cost will include one time fixed costs. There are two production methods of confuse