stevenmartinez2008
stevenmartinez2008 stevenmartinez2008
  • 01-01-2020
  • Mathematics
contestada

Olive Oil costs $8.70 per liter. A restaurant owner buys 5.6 liter of olive oil. How much does the owner pay?

Respuesta :

lucia1209
lucia1209 lucia1209
  • 01-01-2020

Answer:

$48.72

Step-by-step explanation:

5.6 liters x $8.70 per liter= $48.72 total cost

Answer Link

Otras preguntas

Can you solve this problem for me Y=3x+3b. For b
what does a graph with no trend show about the variables
how do you write one and twelve hundredths in 2 other forms
Which pronoun best completes the sentence? How is the pronoun used? Please pass Becky and __________ the orange juice. a. I; indirect object b. I; direct obje
what is 222 rounded to the nearest hundred? is it 200?
Which of the following is not true about the evolution of biomes?
what issue united the republican party?
water can be found in what basic forms
Twice the quantity y minus 8
what is $7.40 for 5 pounds