alexiskendall2020
alexiskendall2020 alexiskendall2020
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone plssss help???

Can someone plssss help class=

Respuesta :

launamcdaniel
launamcdaniel launamcdaniel
  • 03-12-2019

Answer:A

Step-by-step explanation:

The bottles are represented by b. Each bottle costed 2.10, so it's 2.10b. Then he also bought a pizza for 12.99. The total of all of it was 21.39.

Answer Link
dommaddox493
dommaddox493 dommaddox493
  • 03-12-2019

Answer:

A. 2.10b+12.99=21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve p(x+q)=r for x
if a factory makes 2 quarts of ice cream in 2 minutes how many can they make in 20 minutes
Why did Loyalists want to remain part of the British Empire? A. The Patriots were in negotiations to join the French Empire. B. They feared invasion fr
find two fractions that are between 3/5 & 4/5
Find the area of a triangle with a base length of 3 units and a height of 4 units.
Which of the following is a law passed by Congress? A. Common law B. Constitutional law C. Natural law D. Statutory law
what is the meaning of megacorperation
What is the value of n such that the expression x2 + 11x + n is a perfect square trinomial
What does unique mean
Water acts as a solvent. a. True b. False