iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

“The reason why we find ourselves in a position of impotency is not because our only powerful potential enemy has sent men to invade our shores, but rather beca
Divide. 9x^2y^2 -12xy^2 -6xy -------------------------------- 3xy
Which of the following does not occur during interphase? A. Replication B. Translation C. Cytokinesis D. An increase in the number of mitochondria
Organized Indian resistance to American control ended in 1890 after the battle at __________. Wounded Knee Creek Little Bighorn River Wapelleta River Sand Creek
Which ordered pair is the solution to the system of equations? -3x+4y=-20 x+4y=-4 A. (8, 1) B. (−12, 2) C. (−4, −8) D. (4, −2)
The temperature stability of earth’s atmosphere is mostly due to _______. a. the seasonal changes in day length b. the rotation of earth about its axis c. plant
Which of the following inventions helped farmers plant crops more quickly and efficiently? A. Water frame B. Flying shuttle C. Seed drill D. Spinning jenny
what percent of 64 is 8
In the book (animal farm) write the seven bad habits of man that major proclaims animals should not emulate or copy what are one or two of these rules that mi
Given: f(x) = x 2 + 2x + 1, find f(x + h) and simplify.