erinchewning38 erinchewning38
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the school cafeteria you could get three slices of pizza for $5.94 at this rate how much would seven slices cost in dollars and cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2019

5.94/3 = 1.98

1.98 * 7 = 13.86

It could cost $13.86 for seven slices of pizza.

Answer Link
sofietyeweirdo
sofietyeweirdo sofietyeweirdo
  • 02-10-2019

Answer:

$1.98

Step-by-step explanation:

divide 3/ 5.94

Answer Link

Otras preguntas

simplify expression.-3(k-4)-4(2k-8)
Which of the following did NOT grow or increase as a result of early farming? villages trade life spans cities
How do you know when to use L'hospital's rule?
write the number in two other forms
Is 0.127 a rational number
8. A pattern of being late for work or for appointments is usuallyA. a habit learned early, which is nearly impossible to break.B. directly related to one's per
a square photo-display board is made up of 60 rows of 60 photos each.The area of each square photo is 4 square inches.How long is each side of the display board
In 1940 What was Germany’s initial strategy for conquering Britain?
how many kilograms is in 12,321grams
help me the area of a rectangular roof of a doghouse is 756 square inches. the length of the roof is 108 inches. how many inches wide is the roof? show the math