gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

list and describe two powerful forces of nature caused by plate tectonics
What Is a group of mussels called
Let f(x) = 7x - 13. Find f-1(x).
Which of the following is not a type of mass movement that results from the force of gravity? A Creep B Mudflow C Landslide D Deflation
What was the goal of the Sugar Act of 1764 and the Stamp Act of 1765? to limit trade between the colonies and other nations to demonstrate British authority in
what's the difference between 8 848 and 10 911 meters
What times what equals 63
how do I write 0.326 in two other forms
Someone please help me . All of the following are equivalent except _____. .A). 33 1/3 % .B). 0.3..... or repeating .C). 1/3 .D). 33.3....
Fill the blank with the correct object pronoun. A ti _____________ duelen los pies. I think it's te...