sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

13. When iron nad is put in to a beaker containing copper sulphate solution.of the solution slowly change in to Greena) Why does the colour of the solution chan
what is fission in carbs
A shirt was on sale for $15.00. If I had applied a coupon for 20% off, what was the original price?
A mountain 10.0 km from a person exerts a gravitational force on him equal to 2.00% of his weight. (a) Calculate the mass of the mountain. (b) Compare the mount
Which statement is false regarding Supplementary Payments under the Commercial General Liability policy?
Compared to the other states, where did Texas fall in the SPI policy liberalism ranking in 2012?
Choose the statement that is true in the year 2027. A) The European Performance segment will demand 2,724,244 units B) The American Performance segment will dem
An interview in a magazine with a celebrity would be considered nonfiction. True False
Please help with number 7
P=s+t+r for s simplfy your answer