Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

What are the key benefits of the crusades??
There were four returns from exile. True False
What is 420 over 750 simplified?
A waterwheel is an example of: wave energy tidal energy wind energy hydro energy
With which negative expression is the article omitted? personne aucune jamais plus
what is 9/16 as a reciprocal
Applying the rhyming technique allows the learner to use their a. number sense c. abstract thinking skills b. creativity d. none of these
how do you know the text is fantasy
Henry engaged in binge drinking at a party and is now close to death in the hospital. Which of these is he most likely to be diagnosed with? A. Blood-borne illn
why are the number of bears growing?